Skip to content

Kto spłaca efektywnie zadłużenie ten nie płaci dużo odsetek. Każde zadłużenie można spłacić szybko oraz bez odsetkowo ewentualnie zmniejszyć ilość odsetek.

Aby dokonać efektywnego spłacania należy zadłużenie zaplanować i dokładnie poznać produkty kredytowe. Wiele kredytów ma różnego rodzaju gwiazdki przykładowe zero oprocentowane raty zazwyczaj obejmują tylko dziesięć albo dwadzieścia rat. Dodatkowo trzeba wiedzieć czy w koncie debet jest nieoprocentowany do jakieś kwoty, czy można rozłożyć na raty kartę kredytową itp.

Jeśli poznamy dokładnie swoje produkty kredytowe, co posiadamy, albo chcemy posiadać wystarczy spłacać pierwsze kredyty najwyżej oprocentowane i schodzi do najniższego. Zamiast pozbywać się kredytu rzeczywiście zero oprocentowanego należy nadwyżkę gotówki przenieść na kredyt nawet hipoteczny, aby w dłużej perspektywie kredyt hipoteczny zmienić z rat równych na raty malejące i zmniejszyć okres kredytowania.

Dla przykładu zamieniając kredyt z ratami równymi na 30 lat na raty malejące i dodatkowo skracając okres kredytowania o połowę możemy nie tylko szybciej spłacić, ale mniej odsetek oddać bankowi. Co zrobić z kartami kredytowymi? Optymalne zadłużenie karty kredytowej powinno wynosić jedną trzecią naszej wypłaty to w tedy moglibyśmy zawsze spłacić całość i zero oprocentowany mieć kredyt.

Jeśli nasza karta kredytowa jest zadłużona na maksymalną kwotę to w tedy najlepiej spłacić całość pensją a opłaty robić kartą kredytową, wiele kart ma możliwość przelewu na konto nasze albo na konto administracji np. za czynsz. Dodatkowo warto korzystać z rozkładania rat w karcie kredytowej, gdyż oprocentowanie kredytu wynosi aktualnie koło 15 procent a kredytu w karcie kredytowej poniżej dziesięciu procent. Trzeba mieć również świadomość, że do dwóch tygodni możemy zrezygnować z kredytu bez żadnych kosztów. Czyli mamy dwutygodniowy kredyt bez odsetek.