Skip to content

Złożyłeś wniosek o pożyczkę, ale niestety nie poszło po Twojej myśli i został on odrzucony. Jeszcze nie jest tak źle, możesz próbować w innych miejscach. Jednak wcześniej warto sprawdzić, dlaczego odrzucono Twój wniosek. Przedstawiamy najczęstsze powody związane z Twoimi finansami.

Niska zdolność kredytowa lub brak odpowiednich dochodów

Najczęstszym powodem odrzucenia wniosku o pożyczkę jest niska zdolność kredytowa. Pożyczkodawcy sprawdzają historię finansową klienta różnymi sposobami. Robią to, aby upewnić się, czy dana osoba jest wypłacalna oraz jak radzi sobie ze spłatą zobowiązań. Najczęściej jesteśmy sprawdzani w bazach dłużników takich, jak BIK lub KRD. W ten sposób dowiedzą się, czy chwilówka nie przekroczy możliwości finansowych klienta. Ważne są również nasze dochody, ale zwykle nie jest wymagane ich potwierdzenie. Jednak firmy mogą sprawdzić, czy mówimy prawdę. Jeśli nasze dochody są niewystarczające, nasz wniosek może być odrzucony.

Aktywna lub niespłacona pożyczka

Bywa, że z naszą zdolnością kredytową i dochodami wszystko w porządku, a i tak nasz wniosek zostanie odrzucony. Warto pamiętać, że nie otrzymamy nowej pożyczki, jeśli już mamy aktywną w danej firmie lub zalegamy ze spłatami. Trzeba pamiętać, że to nie dotyczy jednej marki, ale całej spółki do której należy pożyczkodawca. Dlatego warto sprawdzić, jakie firmy wchodzą w skład spółki, w której mamy pożyczkę.