Skip to content

Sporo jest wśród nas osób, które posiadają na swoim koncie jakiś dług, a stają przed koniecznością sięgnięcia po kolejną. Część firm pozabankowych obecnych na polskim rynku finansowym, ma w swojej ofercie propozycje i dla takich osób.

Konsolidacja pożyczek 

Pierwszą z opcji, która ratuje byłych lub obecnych dłużników, są specjalne pożyczki konsolidacyjne, przeznaczone dla osób, które chcą połączyć wszystkie swoje zadłużenia w jedno, mniejsze. Spłacanie mniejszego zobowiązania powinno przebiegać szybciej, jest też korzystniejsze ze względu na zwykłą wygodę.

Pożyczki bez sprawdzania BIK

Istnieją także pożyczki gotówkowe dla dłużników, jednak aby je uzyskać, trzeba spełnić kilka warunków. Potrzebne będzie tu udokumentowanie swojego zadłużenia. W niektórych przypadkach, firmy pozabankowe wymagają też zaprezentowania im jakichś opłaconych w terminie rachunków, na przykład za media, czy telefon, internet, w celu udowodnienia terminowości spłat. Oczywiście jak to w większości przypadków wymagane są też zaświadczenia o dochodach i innych zyskach. Pożyczki i chwilówki dla dłużników, czyli osób, które posiadają już swoją historię zapisaną w Biurze Informacji Kredytowej, dostępne są na całkiem korzystnych warunkach. Jeśli musimy już skorzystać z kolejnej pożyczki, niech będzie to sprawdzony wybór. Oczywiście najrozsądniejszym wyborem w sytuacji, kiedy mamy już jakieś zadłużenie, jest powstrzymanie się od zaciągania kolejnego, ale czasem życie weryfikuje nasze postanowienia i okazuje się, że pożyczka jest koniecznością.